Dzień-0 Odprawa

Dzień zaczął się nerwowo.

Z jednej strony jesteśmy zadowoleni że po raz pierwszy od pięciu lat jesteśmy tak wcześnie w miescu zbiórki. Jednak musimy jeszcze przygotować parę drobiazgów w samochodzie, a przedewszystkim trzeba kupić zapasowe opony do przyczepy bo te nie wiadomo ile przejadą. I to drugie wyzwanie staje się wprost niemożliwe. Zdobycie w rosji małej oponki na dziesięcio calową felgę jest nierealne. Angażujemy w poszukiwania kilku pracowników serwisu i mimo przeszukiwania internetu, obdzwaniania hurtowni nic nie ma. Ruszamy w miasto. Na jeżdżeniu od magazinu do magazinu schodzi nam cały dzień. Finalnie o godzinie 20 kupujemu, nowe feligi 15" z oponami pompowanymi azotem (2szt. 700zł).

W między czasie trwała odprawa techniczna pojazdów. Każde auto musi podjechać do sędziego technicznego,a on będąc skrupulatny, poszukuje każdej niezgodności z regulaminem. Pamiętam jak byliśmy pierwszy raz i zestresowani musieliśmy zmniejszać wysokość opony pasem transmisyjnym zamontowanym w środek aby opona rozepchnęła się na boki. Sędzia podchodzi do taksówki i sprawdza po kolei; akumulator, gaśnice, liny następnie wziął miarkę i zmierzył świeżo powycinane buggery 38". I tutaj rozczarowanie, mamy za duże o 6 mm. Szybka decyzja zmieniamy klasę do Proto.

W tym roku jako debiutanci startuje pięć załóg francuskich. I mimo tego, że podczas rejestracji zapisali się do klasy Proto, rosjanie chyba wytłumaczyli im że, ich auta jedno na oponach BfGoodrich nadają się co najwyżej do klasy turystycznej. Ale jak widać uczą się przez obserwację ponieważ powycinali tak jak my kostki z opon, ale zrobili to właśnie na tych oponach BFGoodrich :) - to chyba pierwszy taki model.

Po odebraniu wszystkich koszulek naklejek i Roadbooka zaczęliśmy jego analizę i trochę nas zaskoczyła. Odcinki mają następujące parametry

Hitem jest trasa 11 km gdzie limit jest 13 godzin. Wyobraźcie sobie co musi być na odcinku, który ma długość 11 km, a przewidziane jest na niego 13 godzin prawie 1km na godzinę. Takiej proporcji jeszcze do tej pory nie było. Ale wiemy, że z roku na rok jest coraz trudniej. Zawodnicy zbroją się, a Juri podnosi porzeczkę.

2 w nocy idziemy spać