Relacje

Informacje z różnych źródeł postaram się umieszczać tutaj. Mam kontakt telefoniczny z dwoma załogami więc coś poniśmy wiedzieć

Wątek o przebiegu rajdu prowadzony jest na forum.

http://www.forum4x4.pl/ladoga2012

I kilka stron z opisami

http://www.terenowo.pl/katarzyna-kaczmarska

DEPESZE

12.00 25.05.2012 Odprawa

23.20 27.05.2012 brak innych informacji

Póki co nie udało mi się również dodzwonić do ekipy DEFEKTA Adama Bomby, czeka na wieści

14.17 28.05.2012 jest telefon od Kasi

23.20 30.05.2012 Informacje prosto z satelity od Michała

Właśnie dzwonił do mnie Michał z ekipy Defekta skrócił mi najważniejsze informacje.

„ Magda jest na czwartym miejscu, Finowie bardzo mocno naciskają, ale Rosjanie przyjechały takim ‘wyczesem’ że..- auto ma ponad 500 koni nikt nie może ich dogonić. Jak Rosjanie startowali to piach spod kół szedł 6 metrów do tyłu, przez łąki poprostu przelatywali. Mają przewagi ponad 4 godziny do kolejnego miejsca, a do Magdy ponad 6. Auto jest poprostu mega.

W tym roku Ładoga idzie w druga stronę.

Dzisiaj była głęboka rzeka i Podol na lince był jak spławik, zaczął kręcić i wpadł w korkociąg w tej rzece. Spadł z jakiegoś wodospadu i rozpier… quada. Połamał kierownice, zalał wszystko. Mechanicy mają go reanimować, ale nie wiadomo czy się da. Kasia jedzie, póki co nic się nie stało. Jednego dnia się wycofali na drodze pijanego drwala. To droga składająca się z dużych poprzewracanych bali, Podol urwał tam wentyl, przeszkody były bardzo duże na quady.

Chłopaków z Kielc pierwszego dnia przez 12 godzin ciągnęliśmy za sobą , na drodze pijanego drwala urwali dwa przeguby i półośkę. Z awarią wjechali na odcinek na plaży i kiedy zobaczył to sędzia chcieli wywalić ich z rajdu. Ale obyło się na karze niedopuszczenia na jeden odcinek. Mieli jeszcze problem z komputerem.

U nas póki co nic się nie popsuło, poza filtrem oleju, który konstrukcyjnie jest za nisko.

W sprawach organizacyjnych nie dostaliśmy wiz na czas z winy konsulatu. Dzięki temu nie zdążyliśmy na planowaną odprawą techniczną. Mieliśmy dokończyć badanie techniczne w niedzielę to dostaliśmy karę 120 euro za nieterminowe wykonanie badania. I jeszcze dzięki temu spóźniliśmy się na niedzielny star i nas nie wpuścili.

Dzisiaj zaczęło padać, temperatura 5 stopni i oczywiście cały czas widmo.

Zostały do końca 3 osy, jeżeli je przejedziemy ustalimy nowy rekord zamkniętych osesów.”

12.20 1.06.2012 Informacje prosto z satelity od Michała

Podol i Kasia jadą dalej, był problem z quadem po ostatnim wypadku na rzece ale mechanikom udało się go reanimować

Dzisiaj odcinek z wodospadem który był rok temu został odwołany i klasa proto i tr3 została skierowana na trasę aut z klasy tr2. Wiec dzisiaj dość lajtowa przejażdżka. Pogoda się poprawiła, jest ciepło

Rosjanie technologicznie i posiadającym doświadczeniem nie dają żadnych szans innym załogą na choćby podjęcie z nimi walki.

Honduras w tym roku wypuścił na rajd dwa auta. Jedno to krab który debiutował w poprzedniej edycji, jednostka pływająca. Drugie to jeszcze lżejsze od poprzednika auto wykonane głównie z kewlaru, włókien węglowych również wyposażone w niezależne zawieszenie. Te auta kiedy wjeżdżają na bagna nawet nie pozostawiają za sobą śladu na dywanach od kół. Inny potwór wyposażony w pięciuset konny silnik corvetty na 42 calowych kołach z dwoma osiami skrętnymi podobny do scorpiona przelatuje przez odcinki. Przedostatni odcinek w którym Magda z Marcinem nie zmieścili się nawet w czasie 5 godzin oni zrobili w dwie. To jest niesamowite faktycznie można popatrzeć jak robią to najlepsi i ile nam do nich brakuje pod każdym względem (przepaść).

Nasza załoga dzielnie przejeżdża każdy odcinek, oczywiście w atmosferze przyjaźni pomocy i bez ciśnienia na czas. Auto odpukać jedzie bezawaryjnie.

Dzisiaj ostatni odcinek i impreza integracyjne

Poniżej aktualne wyniki

ladoga2012_results8

Dwa filmy rosyjskiego klubu, są na nich nasi