III ZMOTKA Długosiodło

Źródło: http://www.adrenalinka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=38

Już po III ZMOTCE Długosiodło czyli miłej i rodzinnej przeprawówce na gościnnej ziemi Puszczy Białej. Wystartowało 47 załóg w pięciu klasach. Po trasie imprezy kręciły się też pojazdy naszych znajomych. W sumie na trasie ZMOTKI można było znaleźć około 50 różnej maści bolidów off-roadowych.

Z rozmów kuluarowych w czasie bankietu wynikało, że trasa była w sam raz-nie za długa, nie za krótka. Roadbook III ZMOTKI Challenge liczył bowiem 67 km.

Z 47 startujących załóg tylko jedna zamknęła pętlę, podbiła wszystkie pieczątki oraz znalazła prawie wszystkie punkty nawigacyjne. Był to Nissan Patrol evo3 kierowany przez Tomka Cichockiego i pilotowany przez Darka Buźniaka. Załoga ta reprezentowała miasto EŁK. Pięknie z trasą rozprawiały się również pojazdy Macieja Olszewskiego i Błażeja Masiewicza Nissan Patrol, Piotra Kałaszy i Marka Adamczyka Tomcat evo2, Piotra Czarneckiego i Grzegorza Komiażyka Nissan Patrol evo2 oraz Nissan Patrol Mariusza Lewonia i Adriana Mikiewicza. W klasie elektryków klasą samą dla siebie byli Wojtek Antoniuk i Sebastian Klonowski demonstrujący nieprawdopodobne zdolności trakcyjne Scorpiona. W Wyczynie wolę walki a przy tym dobrą zabawę zaprezentowała załoga Darka Kruszewskiego i Pawła Koślińskiego jadąca seryjną długą (sic!) Gelendą. W Przygodzie natomiast zwyciężyli jadący Range Roverem Maciek Stępiński i Marek Cioch. W klasie quadów bezapelacyjnie choć czasami na plecach Nissana Szczurów wygrał Wojtek Mejer na Gryzzlaku 660.

Najcenniejszą według organizatorów nagrodę Fair Play zdobyła załoga z Łomży czyli Bogdan i Kamil Modzelewscy jadąca Nissanem Patrolem, pokazująca, że czasami trzeba zrezygnować z wyniku aby pomóc innym.

Zresztą większość załóg prezentowała wysoką kulturę osobistą jak również kulturę jazdy off Road. I tego się moi mili Państwo trzymajmy a atmosfera na Z-series będzie jeszcze lepsza !

O tym, że trasa była dość trudna i wymagająca świadczy spora ilość defektów występująca niemal we wszystkim toczących walkę o zwycięstwo pojazdach.

Tak jak zakładaliśmy najwięcej kombinacji było na mega błotnej próbie „Raz do Turcji się wybrałem”. Średni czas pokonania tego 160 metrowego odcinka zajmował załogom około 5 godzin. Dużym powodzeniem wśród lubiących orkę cieszyła się również licząca 1200 metrów próba „Siostrzeńcy Kaczora Donalda”-dla niektórych niestety jedyna podczas rajdu.

Zawodnicy miło wspominali również bardzo techniczną i nieco psychiczną próbę ze zjazdem o nazwie „Enter Sandman” Ponadto bawiliśmy się na próbach Pt.” Błotne Łaźnie”, „Everest”, „Jetka na Hebanie” oraz spożywaliśmy pewną „Vistulę”

Najbardziej jako organizatorów ucieszył nas fakt zebrania bardzo pochlebnych recenzji dotyczących spraw organizacyjnych podczas imprezy a także sposobu ułożenia trasy.

Malownicze okolice Długosiodła i Ostrykołu oraz ich mieszkańcy bardzo przypadli do gustu zawodnikom i znajomym, którzy uczestniczyli w III ZMOTCE.

Miejscowy wyrób Cytrynówka oraz atmosfera w czasie bankieciku również była wspaniała a załogi wspominają ją do dzisiaj.

ZMOTKA na pewno będzie kontynuowana. Dzięki kulturze wszystkich startujących pozostawiliśmy po sobie bardzo dobre wspomnienia. Administracje gmin, mieszkańcy a także Lasy Pańswowe i formacje ekologiczne nie mają do naszej postawy żadnych zastrzeżeń.

Za to co złe serdecznie przepraszamy i postaramy się to w przyszłości wyeliminować

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i znajomym za udział w imprezie III ZMOTKA Długosiodło

.

Wielkie ukłony dla wójta Gminy Długosiodło pana Stanisława Jastrzębskiego, dla pana NadleśniczegoWaldemara Żmijewskiego oraz Z-cy Nadleśniczego pana Wojciecha Kwiatkowskiego. Dla Leśniczego pana Jerzego Stadnika i Leśniczyny pani Maryli Jachimowicz.

Podziękowania i ukłony należą się również:

Krysi i Krzysztofowi oraz całemu personelowi z Pubu w Długosiodle

Alicji za ogarnięcie spraw noclegowych

Maćkowi, Dorocie i Mikołajowi za udostępnienie nam terenu Bazy i wielką pomoc oraz serce dla imprezy.

Wszystkim mieszkańcom gminy Długosiodło za pomoc, tereny i dobre słowo

Naszym sponsorom czyli:

Majce Paradowskiej i Krzysztofowi Stysiowi z firmy European Promotion Group

Jarkowi Andrzejewskiemu z Walter Kompressortechnik

Hubertowi Słokowi z SKF Polska

Jankowi Zaborowskiemu z Escapada

Michałowi Horodeńskiemu z Magazynu WYPRAWY 4x4

Robertowi Godlewskiemu z H31.pl

Za pomoc w organizacji III Zmotki serdecznie dziękuję również:

WOJTKOWI „MELOWI” FILE – bez Ciebie nic by nie było

Pawłowi „Lightblessowi” Pepłońskiemu i Ani „Mysze” Ornach za pomoc w czasie imprezy.

Mojej żonie i synowi czyli Katarzynie i Michałowi

Dziękuje wszystkim i zapraszam za rok

Marcin Francuz- komandor III Zmotki Długosiodło

WYNIKI

FAIR PLAY- Bogdan i Kamil Modzelewscy Nissan Patrol ŁOMŻA